mcps-efs.pl

mcps-efs.pl – biznes, finanse

Gdzie inwestorzy indywidualni szukają porad
Biznes

Gdzie inwestorzy indywidualni szukają porad, informacji, inspiracji czy giełdowych ciekawostek?

Kluczem do dobrych inwestycji na giełdzie, jest wiedza, w co i kiedy inwestować. Niestety na jej zdobycie potrzeba poświęcić wiele czasu. Z pomocą przychodzą nam jednak różne źródła dostarczające nie tylko niezbędne informacje, ale i sugestie, porady czy ciekawe uwagi.

Praktycznie cały handel akcjami odbywa się teraz na odległość. Kupujemy akcje online, notowania przeglądamy w sieci (a nie w gazetach), przez Internet też poszukujemy wiedzy, porad czy wymieniamy się sugestiami. Gdzie najczęściej zaglądają giełdowi inwestorzy tacy jak my?

Youtube – mekka giełdowych video

Najpopularniejszy internetowy serwis z filmami, również oferuje wiele kanałów z tematyki giełdowej, które warto polecić inwestorom giełdowym. „DNA Rynków„, „Inwestowanie jest proste”, „Comparic Rynki”, „DoradcaTV”, „FXMAG”, „Independent Trader” czy „XTB Polska” to tylko przykładowe kanały, na które warto zwrócić uwagę. Wiele analiz, omówienia wykresów, bieżące wydarzenia w kraju i na świecie mające wpływ na giełdzie, branżowe newsy i ciekawostki czy wiele lekcji dobrego inwestowania. Sporo wiedzy, najczęściej wartej uwagi (skoro już ktoś się natrudził i stworzył chętnie oglądany kanał, to raczej znajdziemy tam wartościowe informacje).

Tradycyjne fora internetowe – jeszcze żyją

Fora internetowe wciąż żyją i mają się całkiem nieźle. Chociaż da się zauważyć widoczny trend odchodzenia na rzecz Facebookowych grup (o czym dalej). Wciąż wiele stron tematycznych (w tym o tematyce giełdowej) prowadzi fora internetowe, gdzie ludzi chętnie dzielą się wiedzą, obserwacjami, sugestiami czy ciekawostkami. 

Grupy na Facebooku – kontynuacja forów?

Facebookowe grupy są swego rodzaju naturalną kontynuacją forów internetowych, które, mimo iż wciąż istnieją, przyciągają zdecydowanie mniej nowych osób, które właśnie trafiają do tematycznych grup na największym portalu społecznościowym. Grup i tematyce giełdowej jest wiele, często z liczbą użytkowników liczoną w tysiącach. Wielu graczy giełdowych dołącza zazwyczaj przynajmniej do kilku grup, na których toczą się niezależne od siebie tematyczne dyskusje. 

Wśród najpopularniejszych grup o tematyce giełdowej/inwestycyjnej, trzeba wspomnieć o: „Inwestowanie giełda GPW NewConnect”, „Akcje, Analizy, Komentarze, Inwestowanie na GPW / New Connect”, „Inwestowanie długoterminowe na GPW”, „Zyskowna strona giełdy, Inwestycje w Akcje, GPW”, „Inwestowanie w Akcje” czy choćby „GPW i NewConnect Spekulacje, Okazje, Informacje, Inwestorzy”. To tylko kilka przykładów z brzegu z hasłem „giełda”, bo grup jest znacznie więcej.

Grupy te są świetnym miejscem do wymiany zdań, często można znaleźć analizy ciekawych spółek, branżowe newsy, komunikaty warte uwagi, chociaż zdarzają się ciągłe zapytania w stylu „jestem nowy, które spółki kupić”. No i trzeba też uważać na tzw. naganiaczy, spekulujących i zachęcających do kupna ryzykownych spółek.