mcps-efs.pl

mcps-efs.pl – biznes, finanse

Filtry Philips i ich zastosowanie
E-commerce

Filtry Philips i ich zastosowanie

Na rynku można znaleźć coraz więcej urządzeń służących do oczyszczania powietrza. Większość z nich to urządzenia znanych marek, które charakteryzują się dużą jakością wykonania oraz wysoką wydajnością. Jednym z kluczowych producentów oczyszczaczy powietrza oraz filtrów jest firma Philips. Dlaczego warto mieć swoim domu oczyszczacz powietrza? Jakie rodzaje filtrów można wyróżnić? Czym charakteryzują się filtry Philips? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Czym jest filtr wstępny?

Filtry Philips przeznaczone do oczyszczaczy powietrza charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz dużą wydajnością. Najpopularniejszym rodzajem filtra stosowanym w oczyszczaczach powietrza, jest filtr wstępny. Jest to pierwszy z filtrów, który możemy ujrzeć po zdjęciu zewnętrznej pokrywy oczyszczacza. Filtr wstępny jest wykonany z drobnej siateczki, która jest połączona aluminiowymi lub plastikowymi elementami. Główną rolą tego filtra jest zatrzymanie większych zanieczyszczeń, które mogłyby spowodować uszkodzenie kolejnych filtrów. Na filtrze wstępnym gromadzą się głównie pyłki, sierść zwierząt oraz kurz. Wiele oczyszczaczy powietrza nie ma takiego filtra, a co za tym idzie, znacznie trudniej utrzymać je w czystości. Oczyszczacze pozbawione filtra wstępnego znacznie łatwiej ulegają zabrudzeniu, w związku z czym, pozostałe filtry należy często odkurzać oraz wymieniać.

Filtr HEPA

Skrót HEPA pochodzi od angielskiego wyrażenia „High Efficiency Particulate Air”, co oznacza wysokoskuteczny filtr cząsteczkowy powietrza. Ten rodzaj filtra zbudowany jest z włókna szklanego. Jego powierzchnię tworzą cienkie arkusze wykonane z włókien, połączone w kształcie harmonijki. Filtr HEPA wykazuje bardzo dużą skuteczność, jeśli chodzi o pochłanianie zanieczyszczeń powietrza, przez co traktowany jest jako najważniejszy element każdego oczyszczacza. Warto sięgnąć po filtr HEPA sprawdzonej marki. Kluczowym producentem filtrów HEPA jest firma Philips. Filtry Philips wykazują się bardzo dużą dokładnością w pochłanianiu kurzu i pyłków. Warto zakupić filtr HEPA w sklepie internetowym, ponieważ w ten sposób najłatwiej można poznać jego specyfikację. Ponadto, jeśli okaże się, że zakupiony filtr nie pasuje do naszego oczyszczacza, bez żadnego problemu możemy go zwrócić w ciągu 14 dni od daty zakupu. Filtry HEPA marki Philips stosowane są przede wszystkim w miejscach, w których należy zachować dużą sterylność powietrza. Najczęściej stosuje się je w salach operacyjnych oraz laboratoriach.

Dlaczego warto zainwestować w filtry Philips?

Filtry Philips to gwarancja bardzo solidnego wykonania oraz dużej wydajności. Producent posiada w swojej ofercie bardzo wiele filtrów wstępnych, które mają na celu ochronę pozostałych filtrów przed zabrudzeniami. Warto zainwestować również w filtry HEPA marki Philips. Są one doskonałym wyborem dla alergików oraz astmatyków. Wykazują one bardzo dużą skuteczność, jeśli chodzi o pochłanianie pyłków, kurzu, roztoczy oraz wirusów. Sprawdzą się one doskonale wszędzie tam, gdzie należy zachować sterylność.