mcps-efs.pl

mcps-efs.pl – biznes, finanse

boisko
Finanse

Jak zarabia Robert Lewandowski poza boiskiem?

Choć początki kariery tego piłkarza pełne były wzlotów, jak i upadków, to nie da się ukryć, że Robert Lewandowski jest obecnie jednym z najbardziej uzdolnionych zawodników na świecie, a wszystko to za sprawą wybitnych umiejętności, którymi może się popisać nie tylko na boisku, ale również w… biznesie.

W ostatnich latach „Lewy” znacznie powiększył swój majątek m.in. właśnie dzięki licznym inwestycjom oraz projektom firmowanym własnym nazwiskiem. O jakich markach mowa? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Od niewielkiego klubu do Bundesligi – kariera Roberta Lewandowskiego

Już od najmłodszych lat Robert Lewandowski żywo interesował się sportem – urodzony w Warszawie piłkarz niemal wychował się w klubie Partyzant Leszno i choć nigdy nie był jego oficjalnym zawodnikiem, to właśnie tam szlifował swoje umiejętności. Treningi pod okiem ojca przyniosły efekty, ponieważ następnie kontynuował on swoją przygodę z piłką nożną w klubie Varsovia, gdzie wypatrzyli go później łowcy talentów z legendarnej Legii Warszawa, aż w końcu po wielu latach w 2010 roku został sprzedany Borussi Dortmund za nie bagatela 4,5 mln euro, gdzie grał m.in. u boku Kuby Błaszczykowskiego, który kilka lat temu przejął udziały i akcje Wisły Kraków, by uratować klub, który pomógł mu w otwarciu bram do Bundesligi.

Obecnie występuje w barwach Bayernu Monachium oraz oczywiście w drużynie Reprezentacji Polski i w obu wyróżnia się na te pozostałych zawodników zmysłem taktycznym, skutecznością oraz naturalnie niewątpliwym talentem. Na przestrzeni lat nazwisko „Lewandowski” stało się marką samą w sobie, nic więc dziwnego, że Robert może pochwalić się imponującą liczbą własnych brandów, które dodatkowo zwiększają fortunę najnowszego zdobywcy tytułu Piłkarza Roku FIFA.

Nie tylko piłka nożna – gdzie Robert Lewandowski pomnaża swoją fortunę?

LESS_ app

Robert Lewandowski inwestuje także w inwestycje związane z IT, jedną z nich jest LESS_, czyli aplikacja dedykowana do sprzedawania używanej odzieży, która zaledwie w ciągu pierwszych 10 miesięcy istnienia została pobrana przez 500 tys. osób.

Proekologiczny startup w wiosennej rundzie seed zebrał 12 mln zł na budowę świadomości marki oraz rozwój technologiczny. I choć nie wiadomo ile dokładnie pieniędzy włożył w ten biznes słynny zawodnik, to zarówno on jak i pozostali inwestorzy (współzałożyciel i prezes Maspeksu oraz 2 założyciele Allegro) zdecydowanie nie mogą narzekać na niskie przychody, bowiem popularność appki stale rośnie w siłę.

RL Media oraz Stor9_

Od 5 lat „Lewy” jest także współwłaścicielem domu mediowego RL Media oraz agencji marketingowej Stor9_. Pierwsza z nich odpowiedzialna jest za planowanie oraz zakup mediów dla wszystkich obszarów komunikacji zarówno Roberta Lewandowskiego, jak i jego żony Anny i trzeba przyznać, że bardzo dobrze sobie radzi, ponieważ w 2018 r. RL Media wypracowało 2,2 mln zł wpływów oraz 281 tys. zł zysku. Druga ze wspomnianych marek zajmuje się zaś strategią komunikacji piłkarza, a także influencer marketingiem. produkcją foto i video oraz szeroko pojętą działalnością w mediach społecznościowych.

NINE’s Restaurant & Sports Bar

Jedną z najnowszych inwestycji Roberta Lewandowskiego, Jerzego Krzanowskiego oraz Jacka Trybuchowskiego jest otwarta w październiku 2021 roku restauracja „NINE’s Restaurant & Sports Bar” mieszcząca się w prestiżowej lokalizacji jaką są Browary Warszawskie. Na ponad 1,3 tys. mkw. znajduje się tutaj Sports Bar z gablotami prezentującymi cenne pamiątki oraz specjalną strefą kibica z wydzielonymi trybunami, bardziej elegancka restauracja nawiązująca wystrojem do uwielbianych dyscyplin sportowych, a także sala eventowa.

Lokal może pomieścić nawet 100 klientów, a wśród serwowanych dań można tutaj znaleźć m.in. burgery, tygrysie krewetki oraz żeberka. Jeżeli chodzi o opinie tutaj zdania są podzielone, jedni doceniają niepowtarzalny klimat oraz bardzo profesjonalną obsługę, inni z kolei narzekają na jakość serwowanych potraw.

Oczywiście to tylko niektóre z biznesów, których współwłaścicielem bądź udziałowcem jest gwiazda piłki nożnej pochodząca z kraju nad Wisłą, jednak już z tych kilku pozycji można wywnioskować, że roczne przychody Roberta Lewandowskiego opiewają na bardzo wysokie kwoty, z których część wraz z żoną regularnie przekazuje na cele charytatywne.