mcps-efs.pl

mcps-efs.pl – biznes, finanse

Restrukturyzacja firmy
Biznes

Restrukturyzacja firmy – od czego zacząć?

Postępowanie restrukturyzacyjne może okazać się sposobem na uratowanie firmy, jednak trzeba je przeprowadzić w odpowiedni sposób, z pomocą doświadczonych prawników. Trzeba również umiejętnie wychwycić moment, w którym sporządzony zostanie plan restrukturyzacji. Od czego należy rozpocząć działania?

Restrukturyzacja – tylko z pomocą specjalistów

Przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego jest możliwe w przypadku podmiotów zagrożonych niewypłacalnością. W rzeczywistości chodzi bowiem o wypracowanie pewnego układu, który pozwoli uchronić firmę przed ogłoszeniem upadłości. Działania restrukturyzacyjne są więc swoistą szansą na poprawę sytuacji finansowej. Niemniej jednak należy wiedzieć, jak opracować pełny plan restrukturyzacji i jak wdrożyć go w życie. Choć wydaje się to stosunkowo proste, w praktyce wymaga posiadania sporej wiedzy z zakresu prawa, finansów i negocjacji, a także doświadczenia w tej materii. Najczęściej podmioty zainteresowane restrukturyzacją korzystają z pomocą specjalistów, którzy w ich imieniu planują wszelkie niezbędne działania. Pamiętajmy jednak, że muszą być to doświadczeni w sprawach restrukturyzacji prawnicy, którzy chętnie współpracują z finansistami. Chcąc powierzyć swoją firmę w ręce profesjonalistów, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://www.wojcikdoradztwo.pl/pl. Wykwalifikowani specjaliści pomogą przeprowadzić postępowanie restrukturyzacyjne, lecz jednocześnie opracują konkretne planu finansowe, z których firma będzie mogła skorzystać, gdy już stanie na nogi.

Jak długo trwa postępowanie restrukturyzacyjne?

Właściciele firm najczęściej zainteresowani są przeprowadzeniem postępowania restrukturyzacyjnego w jak najkrótszym czasie. Należy jednak mieć na uwadze, że w większości przypadków zajmuje ono od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Wiele zależy tutaj od ogólnej sytuacji finansowej firmy, a także obecnej sytuacji gospodarczej. Specjaliści współpracujący z przedsiębiorcami mogą wstępnie określić, jak długo potrwa postępowanie, lecz należy przygotować się na jego wydłużenie. Niemniej jednak zdecydowanie warto je przeprowadzić, gdyż zazwyczaj w przeciwnym razie firmy zagrożone są upadłością. Restrukturyzacja to stosunkowo duże wyzwanie zarówno dla dłużnika, jak i wierzycieli, dlatego wymaga w pełni profesjonalnego podejścia. Już od samego początku warto nawiązać współpracę z ekspertami, którzy pomogą wybrać najlepsze możliwe na dany moment rozwiązania. Powinny być one korzystne przede wszystkim dla przedsiębiorstwa, lecz również dla jego wierzycieli.