mcps-efs.pl

mcps-efs.pl – biznes, finanse

kurtki bhp
Praca

Kurtki BHP do pracy zimą

Podczas chłodniejszych dni istotne jest sięgnięcie po cieplejszą odzież roboczą. Ma to na celu zapewnienie pracownikom większego komfortu termicznego. O kurtce zimowej BHP warto pomyśleć w przypadku temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. Ubrania robocze muszą oczywiście spełniać wszystkie wymogi, aby należycie zabezpieczać użytkownika. Istotne jest także to, aby zapewniały wygodę i nie krępowały ruchów. Dobra kurtka BHP będzie funkcjonalna oraz skutecznie chronić przed potencjalnymi zagrożeniami na danym stanowisku pracy.

Jakie są dostępne rodzaje kurtek zimowych BHP?

Kurtki zimowe BHP stają się niezbędnym elementem stroju roboczego, gdy zrobi się zimno. Występują w wielu wariantach do wyboru. W przypadku pracy na zewnątrz najlepsze są modele przeciwdeszczowe, czyli wodoodporne. Do ich użycia sięga się po materiał syntetyczny, czasem dodaje się także tkaninę. Ogromną zaletą kurtek zimowych przeciwdeszczowych jest ich lekkość. Można liczyć na komfort termiczny, dzięki zastosowaniu ocieplanej podszewki. W ten sposób odzież robocza chroni przed zimnej, opadami atmosferycznymi i podmuchami wiatru. Kurtki wykonane z polaru rewelacyjnie sprawdzają się podczas zimowych dni. Można liczyć na miękkość, szybkie schnięcie, lekkość. Istotne jest to, aby kurtka została dodatkowo zabezpieczona impregnatem, dzięki czemu będzie należycie chronić przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Kurtki zimowe mogą być trudnopalne, antyelektrostatyczne, 3w1 z dłuższym tyłem, rozmaitymi dodatkami.

Z jakiego materiału wybrać kurtki BHP?

Przy wyborze kurtki BHP istotne jest zwracanie uwagi na materiał, z którego została uszyta. Do jej produkcji sięga się po polar, materiały syntetyczne, softshell, specjalne tkaniny. Wspomniane wcześniej polar jest miły w dotyku, ciepły. Nie sprawdzi się jednak w przypadku wilgotnego otoczenia, opadów atmosferycznych. Kurtka polarowa jest świetną opcją podczas pracy na budowie, hali magazynowej. W sprzedaży znajdują się także ubrania wierzchnie wykonane ze specjalnych materiałów, które są odporne na działanie substancji żrących, wysokiej temperatury, iskry. Bardzo ważne jest to, aby kurtki robocze miały odpowiednie atesty. W ten sposób można mieć pewność, że spełnią należycie swoją funkcję. Certyfikaty świadczą o bezpieczeństwie użytkowania i jakości.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kurtek zimowych BHP?

W sprzedaży dostępne są różnego typu kurtki BHP przeznaczone na sezon zimowy. Różnią się one między innymi krojem. Istotne jest to, aby dopasować odzież do swojej sylwetki. Nic nie może uwierać ani uciskać. Komfort podczas wykonywania obowiązków zawodowych to podstawa, oczywiście to samo dotyczy bezpieczeństwa. Odzież robocza ma chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Istotne jest to, aby dobrać kurtkę do swojej płci. Kolejną kwestią jest przeznaczenie kurtki i charakter wykonywanej pracy. Uniwersalne są modele o prostym fasonie, bez zbędnych zdobień. Istotne jest to, aby kurtka spełniała wszystkie normy. Świetnym rozwiązaniem są na przykład modele 3w1 ze względu na ich funkcjonalność. Przy wyborze odzieży wierzchniej należy mieć na uwadze rodzaj zapięcia, kształt i ilość kieszeni, ściągacze mankietów i krawędzi.